21/03/14 - 22:31h

ATP Majami: Novak savladao Šardija za treće kolo

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Majamiju. Srbin je u svom prvom meču na Floridi savladao Francuza Žeremija Šardija rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3 posle jednog sata i 26 minuta igre. Nole će se u narednom kolu sastati sa Florijanom Majerom, koji je ranije danas eliminisao Hrvata Ivana Dodiga rezultatom 2:0.

N. Đoković66
Ž. Šardi43

Photo by TenisUzivo.com

Novak je na sjajan način započeo duel i već u četvrtom gemu napravio brejk, došao do prednosti od 3:1, a potom je i materijalizovao za velikih 4:1. U nastavku seta Francuz je zaigrao bolje i uspeo da vrati izgubljeno u devetom gemu, smanji na 5:4, ali kada je trebalo da dođe do izjednačenja Novak Đoković je novim brejkom rešio prvi set u svoju korist rezultatom 6:4, nakon 42 minuta igre.

Drugi set bio je dosta neizvesniji. Brejkova nije bilo sve do osmog gema, kada je Novak Đoković došao do dve brejk lopte, iskoristio prvu i stigao do velike prednosti od 5:3. U sledećem gemu Srbin nije dozvolio iznenađenje, a i Žeremi Šardi se žalio na povredu, tako da je u devetom gemu samo postavljen konačan rezultat drugog seta – 6:3.

Novak Đoković će se u borbi za osminu finala sastati sa Florijanom Majerom koji je danas bio bolji od Hrvata Ivana Dodiga rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti