25/03/17 - 10:44h

ATP Majami: Nadal siguran, ispao Dimitrov!

Rafael Nadal i Kei Nišikori bili su sigurni u prvom meču odigranom u Majamiju, Dimitrov završio nastup na Floridi.

Španski teniser Rafael Nadal je bez problema za 81 minut, uz po jedan brejk u oba seta, savladao Izraelca Didija Selu sa 6:3, 6:4 i u narednom kolu sastaće se sa Filipom Kolšrajberom, koji je bio bolji od Tajlera Frica iz Sjedinjenih Država – 7:5, 3:6, 7:6 (4)

Siguran je bio i drugi nosilac u Majamiju, Kei Nišikori. On je na terenu proveo koji minut više od Rafe, i protiv Kevina Andersona iz Južne Afrike slavio je sa 6:4, 6:3. Njegov sledeći protivnik će biti Fernando Verdasko, kji je savladao Ernesta Eskobeda u dva seta – 7:6, 7:5.

Turnir na Floridi završen je za Mišu Zvereva, koji je izgubio od domaćeg predstavnika Džareda Donaldsona sa 6:4, 6:4. U narednoj rundi njegov rival biće Kanađanin Miloš Raonić, koji je eliminisao našeg Viktora Troickog.

Američki teniser Džek Sok prošao je dalje posle samo šest odigranih gemova, jer mu je Japanac Jošihito Nišioka predao meč kod rezultata 4:2. Amerikanac će u trećem kolu igrati sa Jiržijem Veselim.

Bez daljeg plasmana ostao je bugarski teniser Grigor Dimitrov. Od njega je bio bolji Argentinac Gvido Pelja sa 6:3, 7:6. U meču koji je trajao skoro dva sata Bugarin je u drugom setu imao šansu da preokrene rezultat, ali je propustio priliku u taj-brejku. U trećem kolu turnira u Majamiju protivnik Argentincu će biti Nikola Mau.

Teme:   Grigor Dimitrov, Kei Nisikori, Masters u Majamiju, Rafael Nadal, Vesti