28/03/12 - 23:28h

ATP Majami: Janko stao u cetvrtfinalu

Janko Tipsarević poražen je u četvrtfinalu turnira u Majamiju, bolji od njega bio je Endi Mari, koji je slavio sa 4:6, 6:3 i 6:4.
Janko Tipsarevic, Getty Images

Bio je to osmi međusobni okršaj Janka i Endija, a Srbin je doživeo i peti poraz od četvrtog na svetu. Meč je trajao dva sata i 40 minuta, a obeležio ga je veliki broj neiznuđenih grešaka našeg tenisera, čak 51. Janko je iskoristio pet od deset “brejk” prilika, dok je Mari imao učinak 6/8.

Škot je prvi servirao i imao 30:0, ali je Janko sve to preokrenuo i stigao do prve “brejk” lopte i odmah je iskoristio. U narednom gemu Tipsarević je imao problema sa prvim servisom i velikim brojem neiznuđenih grešaka iz forhenda, pa je Mari odmah izjednačio na 1:1. Previše neiznuđenih grešaka koštalo je Janka gubitka šestog gema, pa je Škot poveo sa 4:2. U narednom gemu Janko stiže do “brejk” šanse, ali je posle velike borbe poslao bekhend dijagonalu u aut. Nešto kasnije, naš teniser ponovo dolazi do prilike da Mariju oduzme servis, ali se ovaj ponovo odbranio dobrim servisom. I treću priliku za “brejk” imao je Janko i konačno je uspeo da je iskoristi. Osmi gem Janko lagano dobija i vraća se rezultatski potpuno u meč, 4:4. Od 4:2, Janko preokreće na 5:4 i dolazi u priliku da na svoj servis dobije prvi set. Posle 53 minuta igre Janko je potpuno preokrenuo stvari u prvom setu i dobio ga sa 6:4.

Na početku drugog seta Tipsarević odmah pravi brejk i sigurnim servisom poveo je sa 2:0. Nakon toga, Mari prekida seriju Tipsarevića i smanjuje na 2:1. I ne samo da je prekinuo seriju Janka, već je došao i do dve “brejk” prilike i odmah iskoristio prvu. Dobrim servisima i brejkom Mari dolazi do 5:3, čime je prelomio ovaj set i dobio ga sigurnim servis gemom 6:3.

Na početku trećeg obojica su uzela svoj servis. U trećem gemu Mari je imao tri prilike da Janku oduzme servis i na kraju je uspeo u tome. Janko je pokušao agresivnim pristupom, ali mu Škot u četvrtom gemu nije prepustio ni poen. Šesti gem pripao je Škotu, koji je uspeo da osigura “brejk” i povede sa 4:2. U narednom je Janko imao i “brejk” priliku, ali se Mari odbranio. Mari je servirao za pobedu i izgubio prvi poen. U narednom je viđena velika borba, a onda je Janko poslao loptu u mrežu. Zatim je Škot odservirao as udarac, a zatim dobio naredni poen i došao do dve meč lopte i iskoristio prvu za prolaz u polufinale 6:4.

Škot će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Conga – Nadal.