23/03/12 - 20:43h

ATP Majami: Janko pobedio Nalbandijana

Janko Tipsarević plasirao se u treće kolo Mastersa u Majamiju pobedom nad Davidom Nalbandijanom rezultatom 2:0.

Janko Tipsarevic, Getty Images

Tipsarević je posle skoro dva sata velike borbe slavio sa 7:5, 6:3 protiv iskusnog Argentinca, sjajno koristivši njegov očajan drugi servis. Janko je solidno servirao, imao je 8 as udaraca, sjajno je koristio brejk prilike (4/7), a nije imao velikih oscilacija u igri, čak ni kada bi Nalbandijan napravio brejk.

Janko je lako dobio prvi servis gem, ali je Nalbandijan vec u drugom servis gemu imao problema sa drugim servisom, Tipsarević je ponovo stigao do brejk šanse, a ova treća mu je bila srećna pa je poveo 3:1. Vec u sledecem gemu Janko se opustio i Nalbandijan je stiugao do dve brejk šanse i iskoristio drugu za ribrejk. Već u sledećem gemu Tipsarević je imao novu brejk šansu, ali je Nalbandijan uspeo da izjednaci na 3:3. U finišu seta Janko je ponovo dočekao pad u igri rivala, stigao do brejk šanse i odmah je iskoristio, te sigurnim servisom slavio sa 7:5.

Drugi set je loše počeo za našeg tenisera, Nalbandijan odmah koristi prvu brejk šansu koju kapitalizuje perfektnim servisom za 2:0. Ali, Tipsarević se nije predao, stigao je do prvog gema, a onda napao servis rivala, i takođe iz prve brejk šanse uzvratio za 3:3 polovinom seta. Janko nastavlja sa sjajnom igrom i stiže do nove tri brejk lopte. Koristi već prvu i stiže do 5:3 i servisa za meč. Janko je strpljivom igrom stigao do još jednog gema i savladao protovnika, ovoga puta sa 6:3.

Srpski teniser će u sledećoj rundi igrati protiv Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova koji je bio bolji od Hrvata Veića.