25/03/12 - 19:01h

ATP Majami: Janko bolji i od Dolgopolova

Srpski teniser Janko Tipsarević pobedio je Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova sa 6:4, 5:7, 6:2 u trećem kolu turnira Masters serije u Majamiju.

Janko Tipsarevic, AP

Ovo je 13. pobeda Tipsarevića u 2012. godini i prva nad Dolgopolovim u njihovom prvom meču.

Janko je odlično ušao u meč pošto je već u prvom gemu došao do brejk lopte. Posle duge razmene udaraca Ukrajinac je loptu poslao u aut pa je srpski teniser napravio brejk i poveo sa 1:0. U narednim gemovima nije bilo brejk šansi. Tipsarević je uspešno čuvao brejk prednosti – 4:3. Janko je u osmom gemu servirao sa novim lopticama, ali je Dolgopolov stigao do prve brejk lopte na meču posle greške Tipsarevića. Iako je naš teniser spasio prvu brejk loptu, Dolgopolov dobija još jednu šansu i koristi je posle duple servis greške srpskog tenisera – 4:4. Tipsarević je ipak već u narednom gemu stigao do nove dve brejk lopte. Prvu nije iskoristio pošto je loptica posle udarca Ukrajinca zakačila liniju, ali je u narednom poenu Janko dobro odigrao i stigao do 5:4. Već u sledećem gemu Janko uspešno servira i dobija prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu sve do petog gema Tipsarević i Dolgopolov su čuvali svoj servis tj. osvajali gemove kada su servirali. Sigurnim servisom Dolgopolov stiže do 5:4 i Janko servira za ostanak u setu. Pošto je Janko stigao do 5:5 Ukrajinac ponovo servira i osvaja još jedan gem, rezultat je bio 6:5 za Dolgopolova.U gemu u kome je Tipsarević servirao za taj-brejk Ukrajinac je poveo sa 30:15. Janko je zatim odservirao as udarac za 30:30. Međutim dobro je odigrao u narednom poenu Ukrajinac i stigao do set lopte. Tipsarević je dobro odservirao, sudija je pokazao da je to as. Međutim Ukrajniac je tražio čelendž i nije pogrešio jer je loptica posle Jankovog servira završila u autu. Dolgopolov je iskoristio slabiji drugi servis srpskog tenisera osvojio poen i drugi set sa 7:5.

U trećem odlučujućem setu Janko je kao i u prvom setu odmah u prvom gemu napravio brejk i poveo sa 1:0. Rutinski je Tipsarević osvojio naredni gem na svoj servis, a zatim je u trećem gemu stigao do novog gema i poveo sa 3:0. Do kraja meča Janko je rutinski čuvao dva brejk prednosti. Dolgopolov je osvojio dva gema u trećem setu ali je Janko posle 36 minuta igre dobio treći set sa 6:2 i plasirao se u osminu finala.

Janko će u osmini finala igrati sa Georgijem Dimitrovim koji je napravio veliko iznenađenje i izbacio Tomaša Berdiha iz daljeg takmičenja.