07/05/13 - 23:44h

ATP Madrid: Dimitrov savladao Đokovića!

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u treće kolo Mastersa u Madridu. Bolji od Srbina bio je Bugarin Grigor Dimitrov rezultatom 2:1, po setovima 7:6, 6:7, 6:3. Dimitrov će se u narednoj rudni sastati sa boljim iz duela Hiraldo – Vavrinka.

N. Đoković673
G. Dimitrov766
Novak Djokovic

Prvi set krenuo je obrezno sa obe strane, ali se videlo da se Bugarin nije predao i da je izašao da se nadigrava sa Novakom. U ovom delu meča brejkova nije bilo sve do rezultata 5:5. Pri tom rezultatu Grigor Dimitrov pravi brejk, ali mu Đoković u sledećem gemu uzvraća istom mero i dolazi do izjednačenja – 6:6. U “trinaestom gemu” Nole je poveo sa 2:0, ali se u nastavku bolje snašao Dimitrov i dobio ovaj deo igre sa 8:6, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Da je vrag odneo šalu pokazala je sredina drugog seta kada je Bugarin napravio novi brejk i poveo sa 4:2. Međutim, već u sledećem gemu, iako je imao problema sa zglobom desne noge, Novak vraća izgubljeno, a potom i dolazi do novog izjednačenja – 4:4. U nastavku seta igralo se gem za gem, te je i drugi deo igre otišao u taj-brejk. U ovom taj-brejku Nole je ponovo peveo sa 2.0, potom Dimitrov izjednačio na 5:5, ali je zatim Đoković rešio ovaj deo igre u svoju korist rezultatom 10:8, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Treći set krenuo je loše po Novaka. Dimitrov je već na startu oduzeo servis srpskom teniseru, koji je već u narednom gemu imao i tri brejk lopte, ali nije iskoristio ni jednu, što će se ispostaviti ključnim za ovaj meč. Posle prednosti Bugarina od 2:0, u nastavku seta igralo se gem za gem, Nole je pokušavao da se vrati u meč, ali bezuspešno. Grigor je sve pogađao i sjajnom defanzivom onemogućavao Đokovića da igra svoju igru. Na kraju je Grigir Dimitrov napravio još jedan brejk za konačnih 6:3, za najveću senzaciju na Mastersu u Madridu i za svoju najveću pobedu u dosadašnjoj karijeri.

Protivnik bugarskog tenisera u narednoj rudni biće pobednik meča Hiraldo – Vavrinka.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti