16/06/15 - 17:17h

ATP London: Viktor u osmini finala!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Londonu. On je u prvom kolu sa 2:1 u setovima eliminisao Francuza Pola Anrija Matjea.

V. Troicki716
P.A. Matije664
Viktor Troicki

Meč između Troickog i Matjea trajao je sat vremena i 51 minut, a srpski teniser došao je do druge pobede u tri međusobna duela i plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Londonu.

Prvi set ušao je u taj-brejk nakon što su obojica po dva puta oduzeli servis onog drugog i došli do 6:6. Taj deo meča pripao je Viktoru, koji je slavio sa 7:4 i tako došao do vođstva od 1:0 u setovima.

U drugom setu Troicki je posustao, Francuz je koristio prilike, dva puta napravio brejk, a srpskom teniseru prepustio samo jedan gem. Matje je slavio sa 6:1 i došao do izjednačenja u setovima – 1:1.

Do kraja trećeg seta nije moglo da se zaključi ko će biti pobednik. Sigurno su osvajali svoje servis gemove, a tek u desetom gemu Viktor je uspeo da napravi brejk i završi ovaj deo meča u svoju korist – 6:4.

U osmini finala Troicki će se sastati sa boljim iz duela Marina Čilića i Adriana Manarina.

Teme:   ATP, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki