06/11/13 - 08:46h

ATP London: Novak opet bolji od Rodžera

Srpski teniser Novak Đoković startovao je pobedom na završnom Mastersu u Londonu. Srbin je u svom prvom meču na turniru savladao Švajcarca Rodžera Federera, i to drugi put u četiri dana, rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 6:7 (2:7), 6:2.

N. Đoković666
R. Federer472
Photo by TenisUzivo.com

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane i to je trajalo sve do pred sam kraja prvog dela igre. Pri rezultatu 4:4 Rodžer Federer je imao brejk loptu koju mu je Nole “poklonio” duplom servis greškom, ali je posle tog gema i prednosti od 5:4, Srbin napravio brejk iskoristivši drugu brejk loptu i osvojivši prvi set rezutatom 6:4.

Drugi set bolje je počeo za Švajcarca, koji je već u petom gemu napravio brejk za 3:2, ali je Novak odmah u sledećem gemu uzvratio istom merom – 3:3. Tu nije bio kraj brejkovima u ovom setu. Već u sedmom gemu Rodžer Federer je opet brejkom došao do 4:3, a potom je Novak u desetom, kada je Švajcarac servirao za set, uzvratio brejk i došao do novog izjednačenja – 5:5. U nastavku je set morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Federer i posle izjednačenja 2:2 u nastavku rešio ovaj deo igre sa 7:2, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Treći set počeo je sjajno za Novaka Đokovića. Srbin je u prvom gemu napravio brejk, a potom u petom još jedan za velikih 4:1. U nastavku seta igralo se gem za gem, a na kraju je Novak Đoković rešio treći set rezultatom 6:2, za konačnih 2:1 u setovima.

Posle ove pobede Novaku su ostala još dva duela u grupi B, a to su mečevi sa Rišarom Gaskeom, te Huan Martin del Potrom.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti