21/06/15 - 13:29h

ATP London: Nakon dva dana tenisa Viktor stao u polufinalu

Srpski teniser Viktor Troiki nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Londonu! Bolji od našeg igrača u polufinalnom meču, koji je počeo juče, a zbog kiše je završen danas, bio je Britanac Endi Marej rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6 (7:4), nakon jednog sata i 42 minuta tenisa. U današnjem finalu Endi Marej će se sastati sa Južnoafrikancem Kevinom Andersonom.

V. Troicki36
E. Marej67

troicki

Meč koji je startovao u subotu prekinut je zbog kiše, a u trenutku prekida Marej je pri rezultatu 3:3 imao brejk šansu, nakon što je Viktor Troicki povredio rame. Naš teniser se posle ukazane pomoći oporavio, ali je u tom trenutku meč prekinut. Nastavak je usledio danas, a brejk šansu sa kojom se otišlo na odmor Srbin je spasao, ali je u tom istom gemu dozvolio Endiju još nekoliko prilika što je ovaj i iskoristio. U drugom setu je viđena velika borba, Viktor Troicki je prvi došao do brejka, ali je Endi to uzvratio, a potom bio smireniji u taj-brejku i tako došao do finala. Bez obzira na sve, teniser iz Srbije ima iza sebe dve sjajne nedelje, pošto je prošle nedelje igrao finale na turniru u Štutgartu, dok je sada u Kvinsu stao u polufinalu. Porazi od Rafaela Nadala i Endija Mareja, uz to dve pobede nad Čilićem u tom periodu svakako mogu da raduju našeg igrača pred Vimbldon koji sledi.

U ovom susretu nakon početnih dobrih servisa sa obe strane sedmi gem je počeo loše za Troickog. Endi Marej je odmah došao do dve vezane brejk lopte, ali ih nije iskoristio, jer je Srbin izborio izjednačenje – 40:40. Međutim, pre prekida je Škot došao do nove brejk lopte i susret je u tom trenutku prekinut. Prekid je možda i bolje došao našem igraču zbog povrede ramena pri pada u prvom delu seta, ali već nakon intervencije lekara Viktoru je bilo bolje, tako da je prekid samo pomogao. U današnjem nastavku teniser iz Srbije spasava i ovu brejk priliku, ali potom Endi dolazi do još četiri, koristi poslednju, a potom uspeva da veže još dva gema, od čega je i drugi bio brejk, za brzih 6:3.

U drugom delu meča opet se počelo sigurnim servsima sa obe strane, ali je ovog puta prvi do brejka došao Viktor Troicki. Srbin je odigrao sjajan peti gem, iskoirstio je četrvtu brejk šansu i potom potvrdio stečeno za 4:2. Međutim, nije naš tensier mogao dugo, tj. do kraja seta da sačuva svoj servis, te je Škot brejk prilikom u osmom gemu poravnao na 4:4. Nastavak seta doneo je taj-brejk, a isti je startovao mini brejkom našeg igrača, koji fantastičnim bekhendom dolazi do 1:0. Dalji tok “trinaestog gema” donosi nam preokrete, ali na kraju i smireniju ruku Endija Mareja, 7:4, za konačnih 7:6.

U današnjem finalu Endi Marej će se sastati sa Južnoafrikancem Kevinom Andersonom.

Teme:   ATP, ATP u Kvinsu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki