ATP Lion: Đere eliminisan nakon velike borbe

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u prvom kolu ATP turniru u Lionu.

L. Đere673
R. Karbaljes Baena766

Laslo Djere (StarSportPhoto)

Nakon velike borbe i maratonskog meča koji je trajao tri sata, 103. igrača sveta savladao je Španac Roberto Karbaljes Baena.

Na početku prvog seta Baena je napravio brejk, ali ga je Laslo odmah vratio. Do kraja ovog dela meča nije više bilo oduzetih servisa, a Roberto je set dobio u taj-brejku sa 7:3.

Naredni set bio je bez brejkova i takođe je završen u taj-brejku, ali ovog puta rezultatom od 7:4 za Đerea.

U odlučujućem delu duela Laslo je poveo sa 2:1. 77. teniser planete je zatim izjednačio rezultat. Pri rezultatu od 3:3 Roberto je uzeo tri uzastopna gema, dva na servis protivnika i sa 6:3 dobio, set čime slavio u ovom susretu.

Njegov protivnik u drugom kolu biće prvi nosilac na turniru, Austrijanac Dominik Tim.

Teme:   Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti