02/08/17 - 14:00h

ATP Kicbil: Lajović preko Simona do četvrtfinala!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u austrijskom Kicbilu.

Zimbio

Naš teniser je u osmini finala savladao četvrtog favorita, trenutno 37. igrača planete Žila Simona.

U meču koji je trajao sat vremena i 35 minuta Lajović je slavio sa 6:4, 6:4.

Već u trećem gemu Dušan je došao do brejka koji mu je, ispostaviće se, obezbedio pobedu u prvom delu susreta. Iskoristio je jedinu šansu da protivniku oduzme servis, dok je Simon propustio četiri.

Prvi gem drugog seta igran je skoro 15 minuta, a posle pet prilika Lajović je napravio brejk i poveo sa 1:0. Do šestog gema Simon je izjednačio na 3:3, ali u devetom gemu nije uspeo da sačuva servis pred navalom našeg tenisera koji je još jednom povećao vođstvo na 5:4. Servirao je za meč i bez izgubljenog poena došao do četvrtfinala.

Naredni protivnik Lajovića biće Nemac Filip Kolršajber, koji je eliminisao sedmog favorita Jiržija Veselija.

Drugi predstavnik naše zemlje na ovom takmičenju, Miljan Zekić, svoj meč osmine finala igra u sredu oko 15 časova a direktan prenos možete pratiti na našem portalu.

Teme:   ATP u Kicbilu, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti, Žil Simon