07/05/17 - 18:39h

ATP Istanbul: Prva titula u sezoni za prvi reket Hrvatske!

Hrvatski teniser Marin Čilić osvojio je titulu u Istanbulu.

Twitter

Čilić je u svom 28. finalu u karijeri stigao do 17. titule. U samoj završnici ATP turnira u Istanbulu iz serije 250, najbolji hrvatski teniser bio je bolji od Kanađanina Miloša Raonića rezultatom 7:6 (3), 6:3, za koji minut preko dva sata igre.

Od Umaga 2012. godine Hrvat je čekao na titulu na zemljanoj podlozi. Tada je savladao Marsela Granoljersa, a sada prvog favorita, Miloša Raonića, protiv koga je imao najteži posao, ali svejedno je slavio bez izgubljenog seta, kako je odigrao na celokupnom turniru.

Poslednji trofej Čilić je osvojio prošle godine u Bazelu, kada je u dva seta bio bolji od Keija Nišikorija.

S Raonićem se u međusobnim duelima sastajao dva puta – prvi put je slavio u Valenciji 2011. godine, a godinu i po kasnije poražen je u tri seta u Indijan Velsu.

Prvi set, koji je trajao 70 minuta, osmi igrač sveta je dobio u produžetku. Raonić je svoju priliku prokockao u četvrtom gemu kada je propustio 15:40 i ukupno tri brejk lopte, Čilić se tu izvukao i kasnije odigrao vrlo dobar taj-brejk.

U drugom setu Čilić je zapretio u drugom gemu kada je stigao do brejk lopte, a ono što nije uspeo tada, odradio je dva gema kasnije kada oduzima Kanađaninu servis.

Raonić je imao priliku da uzvrati, ali je Čilić spasio četiri brejk lopte i nakon toga bez ikakvih problema dovršio posao i zasluženo došao do trijumfa.

Teme:   ATP u Istanbulu, Marin Čilić, Miloš Raonić, Vesti