28/04/15 - 16:22h

ATP Istanbul: Lajović u osmini finala!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Istanbulu. On je u prvom kolu eliminisao Tanasija Kokinakisa iz Australije, sa 2:0 u setovima.

D. Lajović67
T. Kokinakis45
Dusan Lajovic

Meč između Dušana Lajovića i Tanasija Kokinakisa trajao je sat vremena i 34 minuta, a srpski teniser slavio je sa 6:4, 7:5 i plasirao se u osminu finala na ATP turniru iz serije 250 u Istanbulu.

Dušan je već u prvom gemu oduzeo Australijancu servis i poveo sa 1:0, a brejk prednosti čuvao je sve do osmog gema. Tada je Kokinakis uspeo da izjednači na 4:4, ali ne i više od toga, jer mu sprski teniser ponovo oduzima servis za vođstvo od 5:4. Servirao je za set i iskoristio prvu šansu za 6:4.

I u ranoj fazi drugog seta Lajović je došao do brejka (2:1) koji je Kokinakis vratio u osmom gemu – 4:4. U jedanaestom gemu Dušan ponovo oduzima protivniku servis (6:5) i čuva prednost do kraja. Iskoristio je prvu meč loptu za 7:5.

Turnir u Istanbulu igra se za nagradni fond od 494 310 evra, a pobedniku će pripasti 250 ATP poena i ček na 80 hiljada evra.

Teme:   ATP, ATP 250, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti