ATP Istanbul: Lajović preokretom do četvrtine finala!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira u Istanbulu.

D. Lajović366
M. Južni603

Zimbio.com

Lajović je zabeležio pobedu u drugom kolu ATP turnira u Istanbulu preokretom protiv ruskog igrača Mihaila Južnog, 88. na svetskoj listi, nakon jednog sata i 55 minuta igre, sa 3:6, 6:0, 6:3.

Uvodni set je 34-godišnji Rus rešio u svoju korist brejkom u osmom gemu, nakon što je na samom startu Dušan propustio pet prilika da mu oduzme servis. Iako je prilikom prvog serviranja i sam imao problema, uspeo je da izjednači na 1:1, u nastavku su obojica bili sigurniji na servisu, ali je pad koncentracije koštao srpskog tenisera izgubljenog poena, a, ispostavilo se, i prvog seta.

Drugi set je bio pod potpunom kontrolom 84. tenisera sveta, koji je zaigrao na znatno višem nivou, i osam godina starijem kolegi nije prepustio ni jedan gem, pa je meč ušao u odlučujući, treći set.

Početkom trećeg nastavka vodila se ravnopravna borba, ali Lajović prvi dolazi do brejka za 3:1, potvrđuje ga, potom u osmom gemu propušta dve prilike da završi meč, ali je već u narednom servis gemu iskoristio prvu set/meč loptu za plasman u treću rundu takmičenja, i tako popravio prošlogodišnji učinak na ovom turniru kad je ispao u drugom kolu.

U četvrtini finala srpski reprezentativac igraće protiv Dijega Sebastijana Švarcmana iz Argentine (46), trećeg nosioca na turniru,, koji je nadigrao Džordana Tomsona sa 6:1, 6:3. Do sada su odigrali jdan meč, u Dejvis kupu, a slavio je Lajović, u dva seta.

Teme:   ATP u Istanbulu, Dušan Lajović, Mihail Južni, Vesti