ATP Istanbul: Đere siguran na startu!

Srpski teniser Laslo Đere uspešno je startovao na turniru u Istanbulu.

L. Đere66
D. Brands34

Nakon sjajnog uspeha u Budimpešti, gde je stigao do polufinala, mladi srpski teniser startovao je najbolji način i na turniru u Turskoj, gde je stigao po specijalnoj pozivnici organizatora.

U prvoj rundi turnira iz serije 250 u Istanbulu, 21-godišnji momak iz Sente bio je bolji od Danijela Brandsa sa 6:3, 6:4 po setovima, i revanširao mu se za poraz u prošlogodišnjim kvalifikacijama za Australiijan open, kad je Nemac slavio u dva seta.

U uvodnom setu Đere je iskoristio jedinu brejk šansu koju je imao, u osmom gemu, za 1:0. U narednom periodu igre do prednosti je stigao u petom gemu, potom propustio dve meč lopte na servis rivala u devetom gemu, ali je sačekao narednu priliku, svoj servis gem, i tu bez ikakvih problema rešio set, a time i meč, u svoju korist.

U drugom kolu rival srpskom teniseru biće četvrti nosilac, Paolo Lorenci.

Turnir u Istanbulu se igra na šljaci, za nagradni fond od 439.005 evra, a pored Đerea, nastupaju još Viktor Troicki i Dušan lajović.

Teme:   Laslo Đere, Vesti