16/07/14 - 14:35h

ATP Hamburg: Lajović u osmini finala; sledi duel sa Krajinovićem!

Još jedan srpski teniser plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Hamburgu! Nakon Filipa Krajinovića, to je pošlo za rukom Dušanu Lajoviću koji je sa 2:0 u setovima savladao Argentinca Karlosa Berlokoa.

D. Lajović66
K. Berloko34
Dusan Lajovic

Meč između Lajovića i Berlokoa trajao je sat vremena i 24 minuta, a sa 6:3, 6:4 slavio je naš teniser koji se plasirao u osminu finala. U borbi za četvrtfinale Lajovića očekuje duel sa sunarodnikom Filipom Krajinovićem.

U drugom gemu prvog seta Lajović je dobio dve prilike za brejk, prvu je propustio, ali je drugu iskoristio za vođstvo od 2:0. Do kraja seta oboje su sigurno osvajali svoje servis gemove, pa je ovaj deo meča završen sa 6:3 u korist srpskog tenisera.

Drugi deo meča doneo je pregršt neiskorišćenih brejk prilika sa obe strane. Do prvog brejka došao je Dušan u sedmom gemu. Poveo je sa 4:3 i do kraja meča nije dozvolio protivniku da vrati servis. Ovaj set Lajović je dobio sa 6:4 i plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Hamburgu.

Teme:   ATP 500, ATP u Hamburgu, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti