27/07/14 - 14:55h

ATP Gštad: Anduhar preko Monaka stigao do trofeja!

Španski teniser Pablo Anduhar osvajač je ATP turnira u švajcarskom Gštadu, nakon što je u finalnom duelu bio bolji od Argentinca Huana Monaka sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5 posle 90. minuta igre.

P. Anduhar67
H. Monako35

Pablo-Andujar-img21705_668

Španac Pablo Anduhar savladao je Argentinca Huana Monaka u finalu turniru u Gštadu i tako stigao do svoje treće titule u karijeri, a prve ove sezone.

U prvom setu viđena je velika borba, duge razmene, nešto sigurniji je na početku bio argentinski teniser, ali nije uspeo da stigne do brejka. Završnica seta je pripala Anduharu. Najpre je u osmom gemu iskoristio svoju šansu i oduzeo servis Monaku, da bi u sledećem, na svoj servis, stavio tačku na prvi deo igre rezultatom 6:3.

Drugi set je odlično otvorio Monako i brejkom već u drugom gemu, uz siguran servis, stigao do prednosti od 3:0. Borbeni Španac je uzvratio u sedmom gemu i anulirao brejk zaostatka, da bi u osmom gemu Monako ponovo stigao do brejka, ali to je bilo sve od njega. Anduhar je nakon toga vezao četiri gema i sa 7:5 rešio u svoju korist i drugi set i stigao do titule u Švajcarskoj.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Gštadu, Finale, Huan Monako, Pablo Anduhar, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti