28/02/13 - 17:17h

ATP Dubai: Nole u polufinalu!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković ostvario je još jednu ubedljivu pobedu na ATP turniru u Dubaiju. Novak je sve bliže tituli, a u borbi za polufinale savladao je Italijana Andreasa Sepija, sa 6:0, 6:3.

N. Đoković66
A. Sepi03

Novak Đoković je prvi set dobio za samo 24 minuta. Sepi je krenuo dobro, u prvom gemu imao je i šansu za brejk, koja je, reklo bi se, probudila Đokovića. Do kraja seta nije dozvolio protivniku ni da se približi osvajanju gema. U prvih 24 minuta meča italijanski teniser se nije upisao na semaforu, a Novak sa ubeljivih 6:0 dolazi u vođstvo od 1:0 u setovima.

Drugi set počeo je servisom Novaka Đokovića, koji je lako dobio prvi gem. U drugom je imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio, pa Sepi konačno dolazi do osvojenog gema. Već sledeći u kom je servirao pripao je Novaku koji uz brejk prednosti dolazi u vođstvo od 3:1. Čuva brejk do kraja seta i lagano osvaja i ovu deonicu meča – 6:3.

U polufinalu Nole će se sastati sa četvrtim nosiocem, Huanom Martinom del Potrom.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti