28/02/17 - 18:36h

ATP Dubai: Marej rutinski do druge runde!

Endi Marej slavio je na startu ATP turnira iz Serije 500 u Dubaiju.

Twitter

Endi Marej je startovao pobedom u Dubaiju, više od mesec dana nakon njegove eliminacije u drugom kolu Otvorenog prvenstva Australije protiv Miše Zvereva.

Svetski broj jedan je za 80 minuta eliminisao Maleka Džazirija iz daljeg takmičenja, rezultatom 6:4, 6:1.

Tunižanin je dobro krenuo u prvom setu, rano došao do brejka, ali Marej je odmah izjednačio na 2:2. Britanac, uprkos neuobičejano velikom broju neiznuđenih grešaka, do nove šanse dolazi u 10. gemu i pretvara je u poen za prvi set.

U nastavku je Mareju posao bio mnogo lakši – Džaziri, 51. igrač sveta, je izgledao umorno, a tražio je i pomoć lekara u četvrtom gemu, koji je izgubio, kao i naredna tri, pa je Britanac brzo završio posao sa 6:1.

U sledećem kolu, najbolji svetski teniser će se suočiti sa Špancem Giljermom Garsijom Lopezom, koji je juče bio siguran u pobedi protiv našeg Viktora Troickog.

Rezultati danas odigranih mečeva prvog kola ATP turnira u Dubaiju.

Hase – Istomin 6:2, 6:4
Alvadhi – Medvedev 2:6, 5:7
Pavlašek – Puij 2:6, 2:6
Evans – Braun 6:2, 6:3
Kopil – Štruf 6:4, 6:2
Sepi – Verdasko 2:6, 5:7
Južnji – Donski 4:6, 4:6
Džumhur – Vavrika 7:6, 6:3