21/05/13 - 20:28h

ATP Dizeldorf: Viktor u osmini finala!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Dizeldorfu. Naš teniser je nakon preokreta sa 2:1 u setovima savladao Amerikanca Majkla Rasela.

V. Troicki366
M. Rasel634
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Majkla Rasela trajao je sat vremena i 55 minuta, a naš teniser je slavio nakon preokreta.

Rasel je dobio prvi set sa 6:3. Nakon prva četiri gema u kome smo videli po dve razmene brejkova, rezultat je bio izjednačen sve do 5:3, kada Rasel još jednom oduzima servis Viktoru, i zahvaljujući tome slavi u ovom delu meča.
U drugom setu je Viktor došao do dva brejka, dok je Amerikanac uspeo da vrati samo jedan. Uz brejk prednosti Troicki završava ovaj set sa 6:3.
Treći deo meča lako je dobio naš teniser. Rasel nije imao nikakvih šansi, a Troicki je iskoristio jedinu priliku za brejk koja mu je pružena. Dobio je ovaj deo meča sa 6:4 iskoristivši drugu meč loptu.

U narednom kolu Troicki će igrati protiv Grege Žemlje.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Dizeldorfu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki