21/05/14 - 17:47h

ATP Dizeldorf: Karlović bolji od Milojevića

Mladi srpski teniser Nikola Milojević poražen je u drugoj rundi ATP turnira u nemačkom Dizeldorfu. Bolji od Milojevića bio je iskusni hrvatski teniser Ivo Karlović koji je slavio sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5 posle 70 minuta igre.

N. Milojević45
I. Karlović67

Nikola Milojevic

Nikola Milojević nije uspeo da priredi iznenađenje i savlada znatno iskusnijeg hrvatskog tenisera. Mladi srpski teniser pružio je sasvim solidnu partiju u drugom kolu i čini se da je upravo nedostatak iskustva i ovakvih mečeva koštao Milojevića boljeg rezultata. Uprkos tome, samim plasmanom u glavni žreb jednog ATP turnira, srpski teniser je napravio veliki uspeh i bez sumnje to bi mogao biti veliki podstrek u nastavku sezone za 18-godišnjeg srpskog tenisera koji tek krči sebi put.

U prvom setu nije bilo brejka sve do desetog gema pri rezultatu 5:4 za Karlovića. Srpski teniser je taj gem odigrao vrlo nervozno i nije uspeo da se izbori sa pritiskom, tako da je sa nekoliko grešaka Milojevića, hrvatski teniser uspeo da napravi ključni brejk i reši prvi deo igre u svoju korist rezultatom 6:4.

Drugi deo igre je protekao u sigurnoj igri oba tenisera na sopstveni servis. Milojević nije imao nikakvo rešenje za servis visokog Hrvata i nije uspeo da stigne do brejk šanse. Sa druge strane, Karlović je iskoristio svoje ogromno iskustvo. Sačekao je svoju šansu u samom finišu drugog seta, u dvanaestom gemu, kada uspeva da oduzme servis srpskom teniseru i rezultatom 7:5 obezbedi plasman u četvrtfinale.

Ivo Karlović će u četvrtfinalu snage odmeriti sa Argentincem Huanom Monakom.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Dizeldorfu, Nikola Milojević, Rang Lista, Srpske teniske nade, Turniri, Vesti