25/04/13 - 09:09h

ATP Bukurešt: Troicki u četvrtfinalu

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtinu finala turnira u Bukureštu, pošto je
savladao Tobijasa Kamkea iz Nemačke sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2. Meč je trajao sat i 32 minuta.

V. Troicki66
T. Kamke42
Viktor Troicki

Sredinom prvog seta se činilo da će Viktor imati problema, jer je Nemac lako dolazio do brejk šansi i uspeo dva puta da mu oduzme servis. To nije pokolebalo osmog nosioca, koji je pri rezultatu 2:3 i 3:4 odmah uzvraćao brejkovima i potom počeo da dominira kao retko kada u poslednjih godinu-dve. U nastavku je Troicki dobio prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu 46. teniser sveta vezao je dva brejka na početku tog perioda igre i uz odličnu igru na svoje servis gemove došao do prednosti od 4:0. Kamke je pri rezultatu 5:1 došao do brejk lopte koju je iskoristio i uspeo da uzvrati jedan brejk, međutim, Troicki je već u narednom oduzeo servis Nemcu i tako se plasirao u četvrtfinale. Srbin je drugi set dobio rezultatom 6:2.

Viktor Troicki će se u četvrtfinalu sastati sa Lukasom Rosolom iz Češke, koji je u drugom kolu bio bolji od Andreasa Sepija iz Italije sa 2:1.

Još jedan srpski učesnik na turniru u Bukureštu, Janko Tipsarević, svoj meč drugog kola igraće danas protiv Santjaga Hilarda iz Kolumbije.

Turnir serije 250 u Rumuniji igra se za ukupni nagradni fond od 410.200 evra, od čega će pobedniku pripasti 74.000.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bukureštu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki