22/04/15 - 14:08h

ATP Bukurešt: Kraj za Lajovića u osmini finala

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Bukureštu. On je u osmini finala poražen od Čeha Lukaša Rosola, koji je slavio sa 2:1, nakon preokreta.

D. Lajović643
L. Rosol466
Dusan Lajovic

Meč između Dušana Lajovića i Lukaša Rosola trajao je dva sata i šest minuta, a češki teniser slavio je nakon preokreta i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Bukureštu.

Čeh je imao vođstvo od 3:1 u prvom setu, ali je Dušan uspeo da mu do kraja ovog dela meča dva puta oduzme servis i potpuno preokrene rezultat u svoju korist. Dobio je prvi set sa 6:4 i poveo sa 1:0.

Srbin je bio dobar i u drugom setu, uz brejk prednosti poveo je sa 4:3, ali ovoga puta 33. teniser sveta uspeva da preokrene rezultat uz dva dobijena gema na Dušanov servis. Čeh je slavio sa 6:4 i izjednačio na 1:1.

Rosol je u trećem setu bio odličan, već na startu je poveo sa 3:0. Lajović je uspeo da mu se približi na 3:2, a onda je meč prekinut zbog kiše. Pri povratku na teren srpski teniser nije uspeo da osvoji nijedan gem. Rosol je ovaj deo meča dobio sa 6:3.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bukureštu, Dušan Lajović, Teniseri, Vesti