13/02/16 - 21:59h

ATP Buenos Ajres: Tim izbacio Nadala!

Austrijanac Dominik Tim se plasirao u finale ATP turnira u Buenos Ajresu, nakon što je sa 2:1 u setovima savladao prvog nosioca, Rafaela Nadala iz Španije.

D. Tim647
R. Nadal466
Rafael Nadal

Meč između Rafaela Nadala i Dominika Tima trajao je skoro tri sata, a austrijski teniser, trenutno 19. na ATP listi slavio je sa 2:1 u setovima i plasirao se u peto finale u karijeri.

Nadal i Tim su publici u Buenos Ajresu priredili teniski triler. Tokom celog meča bili su izjednačeni, a Austrijanac je na kraju slavio sa samo pet poena razlike.

Španac je brejkom u ranoj fazi započeo meč i poveo sa 2:0. Već u narednom gemu Tim je vratio brejk, a onda u devetom gemu za vođstvo od 5:4 još jednom oduzeo servis Nadalu. Servirao je za set i posle prve šanse poveo sa 1:0 – 6:4.

U drugom delu meča jedini brejk napravio je Nadal i to u desetom gemu za konačnih 6:4 u drugom setu i 1:1 u setovima.

Odlučujući set Tim je započeo brejkom i poveo sa 2:0, ali je u naredna dva gema Nadal uspeo da izjednači rezultat. Ovaj deo meča završen je u taj brejku, koji je Austrijanac dobio sa tri poena više – 7:4.

U drugom polufinalu sastaju se dva španska igrača, David Ferer i Nikolas Almagro.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Buenos Airesu, Dominik Tim, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti