11/07/14 - 18:34h

ATP Bostad: Lajović bez polufinala!

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u švedskom Bostadu, pošto je u četvrtfinalnom duelu bolji od srpskog tenisera bio Portugalac Žoao Sousa, koji je slavio nakon dva odigrana seta sa 6:4, 6:4.

D. Lajović44
Ž. Sousa66

France Tennis French Open

Srpski teniser Dušan Lajović propustio je lepu priliku da se plasira u svoje prvo ATP polufinale ove sezone. Dušan je odigrao previše nervozno u bitnim momentima, pravio dosta grešaka, što ga je na kraju koštalo plasmana u polufinale.

U prvom setu, Lajović je imao čak devet brejk lopti, ali je iskoristio samo jednu, dok je njegov rival imao osam puta priliku da napravi brejk, s tim da je to i uspeo u dva navrata, što je bilo dovoljno da osvoji prvi set.

Početak meča je protekao u razmeni brejkova na obe strane, da bi u nastavku igrači vodili veliku borbu u gotovo svakom gemu. Dušan je imao po dve brejk lopte u šestom i osmom gemu, ali nije uspeo da ih iskoristi. Kazna je stigla u devetom gemu, kada Portugalac dolazi do brejka. U gemu u kome je Sousa servirao za set, Lajović je imao još nekoliko brejk šansi, ali bez uspeha, pa je Portugalac slavio u prvom setu sa 6:4.

Na startu drugog dela igre ponovo smo videli razmenu brejkova, da bi u sedmom gemu, Sousa stigao do ključnog brejka, koji uspeva da sačuva do kraja i identičnim rezultatom 6:4, trijumfuje i izbori plasman u polufinale.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Bastadu, Dušan Lajović, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti