24/10/12 - 07:45h

ATP Bazel: Poraz Troickog u prvom kolu

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u prvom kolu ATP turnira u Bazelu, bolji od njega bio je Bugarin Grigor Dimitrov rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 6:2.

V. Troicki32
G. Dimitrov66

Viktor Troicki Doha

U prvom setu, posle pet odigranih gemova nije bilo brejka, te je Dimitrov vodio sa 3:2. Prvu brejk loptu, već u narednom gemu, imao je Bugarin ali je naš teniser uspeo da sačuva prednost, međutim Dimitrov je imao još jednu brejk šansu koju je iskoristio i poveo sa 4:2. Troicki je do kraja seta, koji je trajao 35 minuta, uspeo da uzme još jedan servis gem. Konačan rezultat prvog seta bio je 6:3 za bugarskog tenisera.

Viktor Troicki je servirao prvi u nastavku meča i odmah izgubio svoj servis, pa je Dimitrov brzo poveo sa 3:1. Do kraja meča naš teniser je uspeo da osvoji još samo jedan gem na svoj servis i tako završi nastup na turniru u Bazelu. Drugi set je Dimitrov dobio rezultatom 6:2.

Njih dvojica se nikada do sada nisu sastajali. Bugarin je 57. igrač na ATP listi, dok je Troicki 33.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Bazelu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki