09/07/13 - 16:25h

ATP Bastad: Viktor siguran na startu

Srpski tensier Viktor Troicki obezbedio je plasman u drugo kolo ATP turnira u Bastadu u Švedskoj. Srbin je u prvom kolu pobedio Brazilca Žoaoa Souzu sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2. Meč je trajao 67 minuta, a u narednom kolu Troicki će igrati protiv Holanđanina Tima de Bakera.

V. Troicki66
Ž. Souza42
Viktor Troicki

Viktor Troicki je već u trećem gemu napravio brejk, koji je sačuvao do samog kraja prvog seta i time ga i osvojio rezultatom 6:4.

U drugom setu srpski teniser nastavio je sa dobrom igrom, te Brazilac nije imao šanse za preokret. Viktor je prvo oduzeo servis svom protivniku za prednsot od 3:2, a potom još jednom za 5:2. U nastavku seta Srbin je već u sledećem gemu osvojio drugi deo igre rezultatom 6:2.

U narednom kolu Troicki će igrati protiv Holanđanina Tima de Bakera koji je bio bolji od Argentinca Dijega Sebastijana Švarcmena.

Viktor Troicki je postavljen za šestog nosioca na turniru čiji je nagradni fond 491.370 evra. Ovo je bio prvi duel Srbina i Brazilca, 52. i 119. tenisera.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bastadu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki