11/07/13 - 20:23h

ATP Bastad: Viktor bez četvrtfinala

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Bastadu. Bolji od srpskog tenisera bio je Holanđanin De Baker rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 4:6, 7:6. Holanđanin će se u sledećoj rundi sastati sa Tomašom Berdihom iz Češke.

V. Troicki466
T. De Baker647
Viktor Troicki

Vikotr je loše krenuo, dozvolio Holanđaninu dva brejka i veliku prednost od 4:0. U mastavku seta Srbin je uspeo da vrati jedan brejk, pa je De Baker prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu Troicki je uspeo da napravi brejk u desetom gemu što mu je donelo 1:1 u setovima. Ovaj deo igre Srbin je rešio us voju korsit rezultatom 6:4.

U trećem setu nastavljeno je sa izjednačenom borbom, pa je set otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” nastavljeno je sa izjednačenom igrom, ali se tu bolje snašao Holanđanin i rešio ovaj deo igre u svoju korist rezultatom 8:6, za konačnih 7:6 u trećem setu.

De Baker će se u četvrtfinalu sastati sa Tomašem Berdihom iz Češke.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bastadu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki