26/09/12 - 15:58h

ATP Bangkok: Tipsarević se plasirao u četvrtfinale

Drugi reket Srbije Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale na ATP turniru u Bangkoku. On je sa 2:0 u setovima savladao japanskog tenisera Hirokija Moriju, 204. tenisera sveta.

J. Tipsarević66
H. Morija44

Prvi set je trajao 48 minuta, a naš teniser ga je dobio sa 6:4. Očekivalo se da će prvi nosilac mnogo lakše doći do pobede nad japanskim teniserom, ali se čini da je Janko imao nešto teži zadatak. Do 4:4 je svaki dobijao gemove na svoje servise, a onda je u devetom gemu Tipsarević došao do prvog brejka u meču. Poveo je sa 5:4, a onda servirao za pobedu u ovom delu meča i iskoristio drugu set loptu.

Janko Tipsarević

Posle pobede u prvom setu, čini se da je našem teniseru krenulo bolje. Oduzeo je Japancu servis već na startu seta, a onda do kraja nije iskoristio dve brejk lopte. I Morija je imao šansu za brejk, ali ni on nije uspeo da je realizuje, pa se i ovaj set završio poput prvog, 6:4 za našeg tenisera. U četvrtfinalu će Janko igrati sa boljim iz duela Fernanda Verdaska i Donalda Janga. On će u paru sa Nemcem Aleksanderom Vaskeom igrati i četvrtfinale dublova, a protivnici će im biti prvi nosioci Leander Paes i Horija Tekau.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bangkoku, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti