28/09/12 - 10:16h

ATP Bangkok: Janko u polufinalu

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u polufinale ATP turnira u Bangkoku pošto je u četvrfinalnom meču savladao Španca Fernanda Verdaska rezutatom 2:0, po setovima 7:6 (5), 6:4. Protivnik našeg tenisera u polufinalu biće Žil Simon, koji je u francuskom okršaju bio bolji od Gaela Monfisa savladavši ga sa maksimalnih 2:0.

Janko Tipsarević

Obojica tenisera su dobro ušla u meč, pa smo na početku gledali dobar tenis, ali bez brejkova. Kako je set odmicao tako su obojica bivali sigurniji, ali je naš teniser ipak bio nešto bolji od Španca. Međutim ovakva igra odvela nas je u “trinaesti gem”. Na početku taj brejka Verdasko odmah pravi mini-brejk i dolazi do velikih 3:0. Janko je uspeo sa dva dobra servisa da smanji na 3:2, ali je potom i Španac dobro servirao. Pri rezultatu 5:4 za Verdaska Španac je imao dva servisa za završetak seta. Tada Janko igra sjajno, ne dozvoljava da ga ni jedna lopta iznenadi i sa dve greške Verdaska dolazi do 6:5 i servisa za set. Jankela je svoj servis i prvu set loptu iskoristio za konačnih 7:5 u taj brejku i 1:0 u setovima.

Na krilima prvog seta Janko nastavlja i u drugom. Vrlo brzo pravi brejk i servira pri rezultatu 3:2 za njega. Verdasko tada hvata priključak pravi ribrejk i vraća se u meč. Španac nastavlja sa pritiskom i posle osvajanje gema na svoj servis nastavlja da “pritiska”. U osmom gemu Janko se suočavao sa nekoliko brejk lopti, ali je uspeo da odoli napadima španskog tenisera. Tipsarević osvaja osmi gem i posle izjednačenja 4:4, preuzima opet sve u svoje ruke i dominantno završava meč. U sledećem gemu pravi brejk za 5:4, da bi svojim servisom potvrdio pobedu rezultatom 6:4 i plasman u polufinale.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bangkoku, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti