31/07/17 - 09:07h

ATP Atlanta: Izner nastavio pobednički niz

Američkom teniseru Džonu Izneru itekako prija domaći teren. On je osvojio turnir u Atlanti, nedelju dana nakon što je slavio u Njuportu.

Dzon Izner (Photo: Danijel Jevremovic, Tenis Uzivo)

Do druge titule u nizu Amerikanac je došao savladavši u finalu sunarodnika Rajana Herisona.

U prvom delu meča bili su praktično izjednačeni. Pošto je Herison propustio tri šanse da Izneru oduzme servis, ovaj set prošao je bez brejkova. U taj brejku slavio je Izner, sa 8:6 nakon 50 minuta igre.

Do prvog brejka na meču došao je mlađi od dvojice Amerikanaca u drugom gemu drugog seta. Poveo je Herison sa 2:0, ali je Izner već u sledećem gemu vratio brejk i ubrzo izjednačio rezultat. Narednih osam gemova obojica su čuvali svoje servise, pa je i ovaj deo meča završen u taj brejku. Kao i prethodni, dobio ga je Izner sa 9:7.

Džon Izner je tako osvojio svoju 12. ATP titulu u karijeri, a četvrtu u Atlanti. Od 2013. do 2015. Amerikanac je bio šampion ovog turnira, a 2010, 2011. i 2016. poražen je u finalima.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Atlanti, Džon Izner, Rajan Herison, Teniseri, Turniri, Vesti