28/02/16 - 12:14h

ATP Akapulko: Timov drugi trofej ovog meseca!

Dominik Tim ovog meseca igra neverovatan tenis. Dve titule, jedno polufinale, 13 pobeda i samo jedan poraz. Fantastični Austrijanac sve je bliži tome da postane top 10 igrač.

Dominik Tim je osvojio ATP turnir u Akapulku, nakon što je sa 2:1 u setovima savladao Bernarda Tomića iz Australije. Posle Buenos Ajresa, ovo je njegov drugi trofej ovog meseca. Poražen je u polufinalu turnira u Rio de Ženeiru, a tokom februara ima skor od 13 pobeda i samo jednog poraza.

Finalni meč u Akapulku trajao je skoro dva sata, a Tim je slavio sa 7:6, 4:6, 6:3.

Tomić je bolje startovao meč i posle četiri gema imao je brejk prednosti i vođstvo od 3:1. Do 5:5 Tim je uspeo da izjednači rezultat, a nakon što su u naredna dva gema obojica sačuvali svoje servise, ovaj deo meča završen je u taj-brejku. Austrijanac je slavio sa 8:6 i poveo sa 1:0 u setovima – 7:6.

U drugom setu Tim je propustio pet brejk šansi, a Tomić je iskoristio jednu od ukupno dve. To je bilo sasvim dovoljno za pobedu u ovom delu meča (6:4) i izjednačenje u setovima – 1:1.

Odlučijući set Tomić je otvorio brejkom, ali nije uspeo da realizuje prednost, jer mu je Tim već u drugom gemu uzvratio ribrejkom (1:1). Dva gema kasnije teniser iz Austrije još jednom oduzima servis Australijancu (3:1), a tu prednost čuva do kraja meča. Set je dobio sa 6:3 za konačnih 2:1 u setovima.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Akapulku, Bernard Tomić, Dominik Tim, Teniseri, Turniri, Vesti