25/01/15 - 08:28h

AO: Zimonjić i Kureši bez četvrtfinala!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Pakistanac Aisam Ul Hak Kureši nisu upeli da se plasiraju u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u konkurenciji dublova. Srpsko/pakistanski dubl je poražen od francuske kombinacije Pjer Herbert/Nikolas Mau sa 0:2, po setovima 3:6, 3:6 posle 63. minuta igre.

N. Zimonjić/A. U. H. Kureši33
P. Herbert/N. Mau66

Ziki

Ziki

Srbin i Pakistanac su bili postavljeni za osme nosioce, a porazom u osmini finala dubla, takmičenje je za Nenada Zimonjića na ovogodišnjem Australijen openu završeno. Nenad je nastupao i u konkurenciji mešovitih parova, u tandemu sa Jaroslavom Švedovom iz Kazahstana, ali su zaustavljeni u prvom kolu.

U prvih šest gemova prvog seta nije bilo uzbuđenja i oba dubl para su sigurno držala svoj servis. No, sredinom seta, odnosno u sedmom gemu, francuska kombinacija uspeva da iskoristi prvu brejk priliku koja im se ukazala i dođe do prednosti. Tu se nisu zaustavili, pa su u devetom gemu duplirali prednost brejka i prvi set okončali rezultatom 6:3.

Dobar momentum iz prvog dela igre, Francuzi su preneli i u drugi set, pa su odmah na startu oduzeli servis Zimonjiću i Kurešiju i tu prednost rutinski sačuvali do kraja.

Teme:   ATP Rang Lista, Australian Open, Australijan Open 2015, Dubl igrač, Grend Slem, Nenad Zimonjić, Osminafinala, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti