24/01/15 - 18:31h

AO: Verdasko bez rešenja, Novak u osmini finala!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Australijan Openu! U trećem kolu bio je bolji od Španca Fernanda Verdaska, a naredni protivnik biće mu Žil Miler iz Luksemburga.

N. Đoković766
F. Verdasko634

Meč između Novaka Đokovića i Fernanda Verdaska trajao je dva sata i 23 minuta, a srpski teniser plasirao se u osminu finala na Australijan Openu.

Prvi set imao je dramatičnu završnicu. Novak je imao čak šest brejk prilika, a nije iskoristio nijednu, pa smo kraj ovog seta gledali u taj-brejku. Ovaj deo meča Đoković je dobio posle četiri set lopte, sa 10:8.

U drugom delu meča Nole je bio nešto ubedljiviji. Iskoristio je jednu od četiri brejk lopte, dok je Verdasko svoje tri propustio. Ipak, Đokoviću je i ovoga puta trebalo četiri pokušaja da osvoji set – iskoristio je četvrtu šansu i slavio u ovom delu meča sa 6:3.

Jedini brejk u trećem setu napravio je Novak u petom gemu za vođstvo od 3:2. Srbin je ovu prednost sačuvao sve do kraja seta, koji je dobio sa 6:4.

Đoković se plasirao u osminu finala prvog gren slema sezone, a protivnik će mu biti Žil Miler koji je prethodno bio bolji od Džona Iznera.

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2015, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti