22/01/15 - 11:59h

AO: Troicki poražen u prvom kolu dubla!

Srpski teniser Viktor Troicki i Rus Mihail Južni poraženi su u prvom kolu Otvorenog prvenstva Australije u konkurenciji dublova od austrijsko/brazilske kombinacije Aleksander Peja/Bruno Soareš. Peja i Soareš su slavili sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4 posle samo 62. minuta igre.

B. Jovanovski/K. Piter13
T. Baboš/K. Mladenović 66

Viktor Troicki

Aleksander Peja i Bruno Soareš su postavljeni za pete nosioce u konkurenciji dublova na turniru u Melburnu, bili su veliki favoriti u ovom duelu i tu su ulogu i opravdali.

Ono što je presudilo u ovom meču je i činjenica da Srbin i Rus nisu koristili svoje brejk prilike, imali su 0/6, kada je taj segment igre u pitanju, dok su njihovi rivali imali stoprocentan učinak, 3/3.

U prvom setu, Peja i Soareš su iskoristili obe brejk šanse, a Troicki i Južni su propustili četiri, pa je prvi set pripao austrijsko/brazilskom dublu sa 6:1.

U drugom setu, sličan scenario, Troicki i Južni pokušavaju da stignu do prednosti, ali ne koriste još dve prilike koje su im se ukazale. Sve to sredinom drugog dela igre kažnjavaju iskusni Peja i Soareš i tim jednim brejkom rešavaju i pitanje pobednika ovog meča.

Teme:   ATP Rang Lista, Australian Open, Australijan Open 2015, Dubl igrač, Grend Slem, Mihail Južni, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki