20/01/15 - 14:56h

AO: Odlični Dušan poražen nakon maratona

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je na startu Australijan Opena. Bolji od njega posle pet odigranih setova bio je Ukrajinac Sergej Stahovski.

D. Lajović36474
S. Stahovski64666
Dusan Lajovic

Meč između Dušana Lajovića i Sergeja Stahovskog trajao je tri sata i 33 minuta, a uprkos sjajnoj igri, srpski teniser je poražen.

Stahovski je lako dobio prvi deo meča. Dva puta je oduzeo servis Lajoviću što je bilo više nego dovoljno da povede sa 1:0 u setovima (6:3).

Drugi set pripao je srpskom teniseru. U petom gemu došao je do prvog brejka u meču i poveo sa 3:2. Sačuvao ga je do kraja i iskoristio treću set loptu za izjednačenje – 1:1 (6:4).

Posle trećeg seta, Stahovski još jednom dolazi u vođstvo. Iako mu je Dušan na startu ovog dela meča oduzeo servis, Ukrajinac do kraja seta pravi dva brejka i osvaja ovaj deo sa 6:4.

Silovito je ušao Stahovski u četvrti set. Uz brejk prednosti brzo je poveo sa 5:3, a u trenutku kada je servirao za meč, Dušan mu oduzima servis i dolazi na samo gem zaostatka. Kako su obojica napravili po jedan brejk, ovaj deo meča završen je u taj-brejku koji je Lajović dobio sa 7:3.

Odlučujući set Dušan je otvorio sigurnim servis gemom, ali je u sedmom gemu napravio grešku i prepustio protivniku brejk. Stahovski je poveo sa 4:3, a dva gema kasnije došao do prve meč lopte. Prve dve je propustio, ali u desetom gemu servira za pobedu i koristi treću meč loptu za plasman u drugo kolo Australijan Opena.

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2015, Dušan Lajović, Grend Slem, Prvo kolo, Sergej Stakhovski, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti