22/01/15 - 15:51h

AO: Nole rutinski do trećeg kola!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan Opena. Srbin je u drugoj rundi ubedljivo savladao ruskog tenisera Andreja Kuznjecovog, sa 3:0 u setovima.

N. Đoković666
A. Kuznjecov014

Meč između Novaka Đokovića i Andreja Kuznjecovog trajao je sat vremena i 26 minuta, a najbolji teniser sveta slavio je sa 3:0 u setovima i plasirao se u treće kolo Australijan Opena.

Đoković je meč započeo fantastičnom serijom od devet vezanih gemova, a tek u četvrtom gemu drugog seta ruski teniser uspeo je da ‘skine’ nulu sa semafora. Nakon što je dobio prvi set sa 6:0, Nole je poveo sa 3:0 u drugom, a onda je Kuznjecov na kratko prekinuo njegovu pobedničku seriju. Srbin je nastavio u istom ritmu, pa je vezao još tri gema za pobedu od 6:1 u ovom delu meča.

Na startu trećeg seta, Rus je Đokoviću zadao male probleme – napravivši brejk poveo je sa 2:0. Ipak, Nole vraća brejk i izjednačava rezultat na 2:2, da bi već u petom gemu još jednom oudzeo servis Rusu i poveo sa 3:2. Brejk prednosti sačuvao je sve do kraja seta, koji je dobio sa 6:4.

U trećem kolu Novak će se sastati sa boljim iz duela Fernanda Verdaska i Goa Soede.

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2015, Drugo Kolo, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti