23/01/16 - 14:39h

AO: Marej izgubio set, Ferer i Vavrinka sigurni

Svi mečevi osmine finala na ovogodišnjem Australijan Openu su završeni i sada je sigurno ko će od tenisera igrati u drugoj nedelji ovog grend slema. Jedini teniser koji je uspeo da dođe do osmine finala, a nije nosilac, je Andrej Kuznjecov, 74. teniser sveta.

Endi Marej

Endi Marej

Jedanaesti teniser sveta Džon Izner je u trećoj rundi bio bolji od Španca Felisijana Lopeza. U meču koji je trajao skoro tri sata, Amerikanac je slavio sa 6:7, 7:6, 6:2, 6:4.

Kanađanin Miloš Raonić je u tri seta, posle sat vremena i 46 minuta igre, savladao našeg tenisera Viktora Troickog – 6:2, 6:3, 6:4.

Stanislas Vavrinka i Lukaš Rosol su na terenu proveli nepuna dva sata, a Švajcarac je bio bolji sa 6:2, 6:3, 7:6.

Španac David Ferer je za sat vremena i 47 minuta sa 6:1, 6:4, 6:4 savladao američkog tenisera Stiva Džonsona.

Gael Monfis je imao najlošije rangiranog protivnika, 225. igrača sveta Stefana Roberta. Francuz je od svog sunarodnika bio bolji sa 7:5, 6:3, 6:2, posle sat vremena i 47 minuta igre.

Rus Andrej Kuznjecov je jedini teniser koji se plasirao u osminu finala, a nije nosilac. 74. teniser sveta je u trećoj rundi sa 3:1 u setovima, 7:5, 3:6, 6:1, 7:6 savladao Izraelca Dudija Selu.

Britanac Endi Marej je za protivnika imao Žoaoa Suosu, a na putu ka osmini finala izgubio je set. Posle dva sata i 40 minuta ige, Endi je slavio sa 6:2, 3:6, 6:2, 6:2.

Poslednji koji se danas plasirao u osminu finala je domaći teniser Bernard Tomić. On je sa 6:4, 7:6, 6:2 savladao sunarodnika Džona Milmana.