20/01/17 - 09:40h

AO: Marej bez problema do osmine finala

Endi Marej prošao je u osminu finala Australijan opena pobedom protiv Sema Kverija u tri seta .

Twitter

Marej je rutinski savladao Amerikanca Sema Kverija sa 6:4, 6:2, 6:4 – u meču koji je trajao dva minuta više od dva sata.

Britanac je prvi set prelomio brejkom u devetom gemu, a potom je odservirao sigurno i iskoristio prvu loptu za prednost u meču.

U drugom setu je već u trećem gemu stigao do prednosti, da bi u nastavku još jednom oduzeo rivalu servis za 2:0 u setovima.

U trećem, kako se ispostavio, odlučujućem setu, Kveri je uspeo da uzvrati brejk koji je Marej ostvario na samom početku, i tako izjednači u gemovima na 2:2, ali je svetski broj jedan dodao gas i meč rutinski priveo kraju novim oduzimanjem servisa visokom Amerikancu.

Bio je ovo sedmi trijumf Britanca u osam međusobnih okršaja sa Kverijem, a rival u osmini finala biće mu Miša Zverev iz Nemačke, koji je u četiri seta bio bolji od Tunišanina Maleka Džazirija – 6:1, 4:6, 6:3, 6:0.

Biće ovo drugi međusobni okršaj prvog i 50. tenisera sveta. Pre dve godine, u Minhenu, Marej je u dva seta porazio 29-godišnjeg Nemca.

Teme:   Australian Open, Endi Marej, Sem Kveri, Vesti