27/01/15 - 10:27h

AO: Makarova preslišala Halepovu za polufinale!

Ruska teniserka Ekaterina Makarova nastavila je sa sjajnim partijama na ovogodišnjem “Ozi openu”. Ruskinja je izborila plasman u polufinale Melburna veličanstvenim trijumfom protiv Rumunke Simone Halep sa 2:0, po setovima 6:4, 6:0 posle samo 70. minuta igre.

Ekaterina

Ekaterina

Ruska teniserka se na taj način plasirala u svoje drugo uzastopno polufinale nekog Gren slem turnira. Ona će se za plasman u finale boriti protiv bolje iz duela Marija Šarapove i Judžini Bušar.

Makarova je sjajno započela duel i sa dva brejka vrlo brzo stigla do prednosti od 3:0. Rumunka je uspela u nastavku seta da anulira jedan brejk zaostatka, a imala je priliku na 4:3 da se potpuno vrati u set, ali je ruska teniserka uspela da sačuva servis i prednost brejka i stigne na korak od polufinala.

Halep1

Halep1

Drugi period igre je u potpunosti protekao u znaku ruske teniserke, koja je osvajanjem prvog seta mnogo dobila na samopouzdanju, pa su svi udarci funkcionisali savršeno, tako da treća teniserka sveta nije mogla da joj parira. Rumunka je imala svoje šanse, čak pet puta je imala priliku za brejk u drugom setu, ali je sve prokockala, pa je ubedljiv poraz bio neminovan.

Halepova je iskoristila samo jednu od devet brejk prilika, dok je Makarova bila znatno uspešnija, i iz šest pokušaja, pet puta oduzela servis rivalki.

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2015, Grend Slem, Rang Lista, Simona Halep, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista, Četvrtfinale