18/01/16 - 10:50h

AO: Lajović u drugom kolu!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Australijan opena, pošto mu je Amerikanac Sem Kveri predao meč pri rezultatu 2:2 u setovima.

D. Lajović6466
S. Kveri7642Predaja

Dusan Lajovic
Naš teniser je izgubio prva dva seta posle velike borbe, da bi treći i četvrti dobio nešto lakše, pre nego što mu je Kveri predao meč.

U prvom setu nije bilo uzbuđenja sve do 10 gema, kada je Lajović zaradio duplu priliku za brejk, ali je nije iskoristio, pa je set otišao u taj-brejk- I tu su serveri bili jako sigurni sve do 10 poena, kada je srpski teniser ispustio servis, što ga je koštalo gubitka prvog seta.

Za razliku od prvog, početak drugog seta su obeležili brejkovi. Kveri je poveo, Lajović uzvratio ali je Amerikanac odmah napravio novi brejk. To je bilo dovoljno da i drugi set reši u svoju korist, 6:4.

Jedan sat i četiri minuta je trebalo Lajoviću da ubedljivo dobije naredna dva seta, 6:4 pa 6:2, i uvede meč u odlučujući, peti.

On ipak nije ni počeo, jer je Kveri predao meč zbog povrede, koja je bila evidantna u trećem i četvrtom setu, kada je Amerikanac imao velike probleme pri servisu.

Lajović će u drugom kolu Australijan opena igrati sa boljim iz duela Slovaka Martina Kližana i Španca Roberta Bautista-Ahuta.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2016, Dušan Lajović, Grend Slem, Prvo kolo, Teniseri, Vesti