14/01/15 - 11:54h

AO (kvalifikacije): Bosanci 2/3 i Slovenac pobedio

Teniseri iz Bosne i Hercegovine dobro su startovali u kvalifikacijama za Australijan Open. Prvi nosioc muškog dela kvalifikacija Damir Džumhur uz dosta problema plasirao se u drugo kolo kvalifikacija savladavši Slovaka Mecira. Aldin Setkić poražen je od Nemca Beka sa 2:0, dok je Tomislav Brkić eliminisao Rusa Karačeva. Slovenac Bedene preokretom do drugog kola.

Tenis

Tenis

Damir Džumhur je odlično počeo meč sa Miloslavom Mecirom, napravio je brejk u prvom gemu, ali je Slovak uspeo da uzvrati već u četvrtom i dođe do izjednačenja – 2:2. U nastavku seta Mecir pravi brejk u dvanaestom gemu i sovaja set rezultatom 7:5. U drugom setu opet Bosanac pravi brejk za 2:1, Slovak je pri kraju seta vratio izgubljeno i izjednačio na 5:5, ali je Damir novim brejkom stigao do 6:5 i potom osvojio set rezultatom 7:5. Treći period u potpunosti pripada Bosancu. Džumhur pravi brejkove za 1:0 i 4:1, Mecir je uspeo jedan da vrati, ali je to bilo sve, te teniser iz Bosne i Hercegovine sovaja set rezultatom 6:4.

Aldin Setkić igrao je sa Andreasom Bekom iz Nemačke, a Nemac je u prvom setu napravio dva brejka, za 1:0 i konačnih 6:3, dok je u drugom došao do 2:0, Aldin je uspeo da se vrati na 3:3, ali je pri kraju seta Bek postavio konačnih 6:4.

Tomislav Brkić je u duelu sa Aslanom Karačevim iz Rusije odigrao težak i neizvestan prvi set, brejkova nije bilo do samog kraja, tačnije do jedaestog gema kada Bosanac oduzima servis rivalu, a potom materijalizuje za konačnih 7:5. U drugom setu Brkić pravi dva brejka, za 3:2 i 5:2, a kasnije postavlja završnih 6:2 u drugom delu igre.

Slovenac, Aljaž Bedene, plasirao se u drugo kolo kvalifikacija savladavši nakon preokreta Argentinca Gvida Andreocija. Teniser iz Argentine je osvojio prvi set rezultatom 7:5, nakon dosta preokreta i brejkova, ali je u drugom delu igre Slovenac jednim brejkom poravnao na 1:1, osvojivši ovaj period rezultatom 6:4. Treći set u potpunosti je pripao Bedeneu, koji je napravio dva brejka na startu za velikih 3:0 i sačuvaotu prednost do kraja – 6:2.

Damir Džumhur će se u narednom kolu sastati sa Puetcom, protivnik Tomislava Brkića biće upravo Slovenac Aljaž Bedene.

Teme:   Aldin Setkić, Aljaž Bedene, Australian Open, Bosna i Hercegovina, Damir Džumhur, Grend Slem, Slovenija, Teniseri, Tomislav Brkić, Turniri, Vesti