17/01/18 - 11:16h

AO: Kirjos servisima srušio Troickog

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u treće kolo Australijan opena. Bolji od njega u drugom kolu bio je domaći teniser Nik Kirjos.

V. Troicki546
N. Kirjos767

U meču koji je trajao nešto više od dva sata 17. teniser sveta slavio je posle tri odigrana seta – 7:5, 6:4, 7:6.

Naredni protivnik Nika Kirjosa biće Žo-Vilfed Conga.

I SET

Viktor Troicki bolje je ušao u meč sa domaćim teniserom. Nakon suočavanja sa brejk šansama protivnika i osvojenog prvog gema lako je došao do vođstva od 30:0 na servis Kirjosa, ali je Australijanac vezao četiri dobijena poena i uspeo da izjednači.

Laganim servis gemom srpski teniser je ponovo prešao u vođstvo (2:1), međutim Kirjos je uzvratio istom merom za novo poravnanje – 2:2.

Troicki je tokom celog seta odlično parirao 17. igraču sveta, ali je u 11. gemu ispao iz ritma, što je Kirjos iskoristio. Srpski teniser mu je uz dve vezane duple servis greške poklonio tri šanse za brejk, a već posle prve Australijanac je poveo sa 6:5. Bez izgubljenog poena dobio je Kirjos gem u kom je servirao za 7:5 i poveo sa 1:0 u setovima.

II SET

Drugi set momak iz Kanbere je otvorio brejkom, a Troicki je nezadovoljstvo iskazao slanjem loptice u publiku, zbog čega je zaradio opomenu od sudije. Do kraja seta srpski teniser nije dobio šansu da vrati servis, pa je Kirjos slavio sa 6:4.

III SET

Na startu trećeg seta Troicki je od 0:40 došao do dobijenog gema, a potom je u gemu na servis protivnika propustio šansu za brejk. Ono što Viktor nije, Kirjos je iskoristio u trećoj deonici ovog seta. Poveo je sa 2:1, a brejk prednosti čuvao je do desetog gema. Servirao je Australijanac za trijumf kada je Troicki spasio meč loptu i oduzeo mu servis za 5:5, a potom poveo sa 6:5 u ovoj deonici susreta. Teškim servis gemom Kirjos se izborio za taj-brejk, a posle niza grešaka srpskog tenisera Australijanac ga je dobio sa 7:2.

Dolgopolov – Ebden

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Nik Kirgios, Nik Kirjos, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki