19/01/16 - 07:38h

AO: Jelena lako do druge runde

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Australijan Opena, nakon što je sa 2:0 u setovima na startu takmičenja eliminisala Polonu Hercog iz Slovenije.

J. Janković66
P. Hercog33
Jelena Jankovic

Meč između Jelene Janković i Polone Hercog trajao je sat vremena i 28 minuta, a srpska teniserka je sa 6:3, 6:3 savladala protivnicu i plasirala se u drugo kolo takmičenja.

U prvom setu viđeno je čak 14 šansi za brejk i šest brejkova, a Jelena je četiri puta uspela da oduzme protivnici servis. U devetom gemu, na servis teniserke iz Slovenije, Jankovićeva je iskoristila četvrtu set loptu i povela sa 1:0.

Na startu drugog seta razmenile su brejkove, a u šestom gemu Jelena je još jednom oduzela protivnici servis i povela sa 4:2. Imala je šansu da meč završi dva gema kasnije pri rezultatu 5:2, ali je propustila tri brejk/meč lopte. U devetom gemu je servirala za pobedu i posle prve šanse privela meč kraju – 6:3, 6:3.

Noćas se u drugo kolo Australijan Opena plasirala i Ana Ivanović, a još dvoje srpskih tenisera čeka na svoj izlazak na teren – Viktor Troicki i Bojana Jovanovski.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2016, Grend Slem, Jelena Janković, Polona Hercog, Teniserke, Turniri, Vesti