21/01/15 - 10:00h

AO: Hrvati danas 2/5, poražena Polona Hercog

Hrvatski teniser Ivo Karlović poražen je u drugom kolu Otvrorenog prvenstva Australije od domaćeg tenisera Nika Kirgiosa rezultatom 3:1, a slovenačka teniserka Polona Hercog je u drugom kolu singla zaustavljena od Lusi Hradecke sa 2:1. U dublu Hrvati polovični – 2/4, Slovenci 1/1.

Ivo Karlovic

Hrvatski veteran Ivo Karlović u drugom kolu singla se sastao sa Australijancem Nikom Kirgiosem i bio poražen rezultatom 3:1. Prvi set tog meča bio je tipičan za Iva, bez brejkova, dobri servisi sa obe strane, a onda je u taj-brejku Hrvat ipak poklekao. Bolje se u “trinaestom gemu” snašao Australijanac, napravio dva mini brejka za 6:4 i konačnih 7:4 u taj-brejku prvog seta. Na samom startu drugog perioda Kirgios je uspeo da napravi brejk, materijlaizuje isti, a zatim u nastavku seta dobrim servisima dođe do prednosti od 2:0. U trećem periodu opet dugo nije bilo brejkova, taj-brejk je bio na vidiku, a onda je Ivo Karlović oduzeo servis rivalu, iskoristio prvu brejk i set loptu za 7:5. Međutim, kada se možda očekivalo razrešenje u petom setu, Nik Kirgios je u petom gemu četvrtog seta oduzeo servis rivalu, a potom i sačuvao stečenu prednost do konačnih 6:4, tj. 3:1 u setovima.

Slovenka, Polona Hercog, u drugom kolu se sastala sa najvećim iznenađenjem prve runde, Lusi Hradeckom. Čehinja je u prvom kolu elimiisala Anu Ivanović rezultatom 2:1, a istim rezultatom je pobedila i teniserku iz Slovenije u današnjem meču. Prvi set bio je izjednačen, a poput Ane Ivanović i Polona Hercog ga je osvojila rezultatom 6:4 i došla do prednosti od 1:0. U narednom je Lusi brejkom u osmom gemu i potvrdom istog za 6:3 izjednačila na 1:1, da bi u trećem Čehinja dva puta oduzela servis Slovenki, za 3:2 i 5:2, te lako postavila konačnih 6:2.

Što se dublova tiče, pored tenisera i teniserki iz Srbije, nastupali su i Hravi i Slovenci. Pobede su za Hrvatsku zabeležili Ivan Dodig i Dona Vekić, dok su poraženi sa svojim partnerima Marin Draganja i Petra Martić. Dok je za Slovence nastupala Andreja Klepac i zabeležila pobedu.
Ivan Dodig i Marselo Melo savladali su par koji čine Nemac Andre Begeman i Holanđanin Robin Hase rezultatom 2:0, po setovima 7-6(2), 6-2, dok su Dona Vekić i Šelbi Rodžers bile bolje od Francuskinja Aliz Korne i Paulin Permentie rezultatom 2:1, po setovima 4-6, 6-2, 6-4.
Sa druge strane poraze su zabeležili Marin Draganja i Henri Kontinen, inače 15. nosioci od para iz Australije Aleks Bolt/Endru Vitington rezultatom 0:2, po setovima 6(4)-7, 6(4)-7, dok su Petra Martić i Irina Falkoni poražene od Anabel Medine Gariges i Jaroslave Švedove sa 0:2, po setovima 3:6, 3:6.
Slovenka, Andreja Klepac i Klaudia Jans-Ignacik, iz Poljske, eliminisale su Srpkinju Jelenu Janković i Španjolku Araču Para Santonju rezultatom 2:1, po setovima 7-6(5), 5-7, 7-6(2).

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Hrvatska, Ivan Dodig, Ivo Karlović, Petra Martić, Polona Hercog, Slovenija, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti