15/01/18 - 10:34h

AO: Čilić i Džumhur u drugom kolu, kraj za Ćorića

Bosansko-hercegovački teniser Damir Džumhur i Hrvat Marin Čilić plasirali su se u drugo kolo Australijan opena.

Džumhur je nešto lošije krenuo u susretu sa Italijanom Paolom Lorencijem, ali je posle pet odigranih setova uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i dođe do plasmana u drugu rundu Ozi opena.

Na terenu su proveli tri sata i 49 minuta, a Italijan je dobio prva dva seta u ovom susretu sa 6:3, 6:2. U taj-brejku trećeg seta Džumhur se izborio za pobedu od 7:5, što mu je bio odličan podstrek da naredna dva seta reši u svoju korist – 6:2, 6:4.

Marin Čilić je u svom prvom meču na ovogodišnjem Australijan openu prepustio jedan set Kanađaninu Vaseku Pospišilu. Krenuo je Hrvat silovito i u prva dva seta protivniku prepustio samo četiri gema – 6:2, 6:2, ali je momak iz Kanade treći set dobio sa 6:4. Do plasmana u narednu rundu Hrvat je došao nakon taj-brejka trećeg seta u kom je slavio sa 7:5.

Sa druge strane, Borna Ćorić nije uspeo da zabeleži plasman u drugo kolo. Mladi Hrvat je poražen od domaćeg igrača Džona Milmana sa 7:5, 6:4, 6:1 posle dva sata i 20 minuta igre.

Bemelmans – Puij

Teme:   Australian Open, Borna Ćorić, Borna Ćorić, Damir Džumhur, Damir Džumhur, Grend Slem, Marin Čilić, Teniseri, Turniri, Vesti