Antverpen: Švarcman i Gaske za trofej

U finalu ATP turnira u Antverpenu sastaće se Rišar Gaske i Dijego Švarcman

Gaske

Gaske

Jako uzbudljivi polufinalni dueli razgalili su publiku u belgijskom gradu Antverpenu. Najpre je Rišar Gaske posle preokreta savladao jednog od kandidata za “igrača koji je najviše napredovao u 2016. godini, Kajla Edmunda, rezultatom 3:6, 7:5, 6:2.

30-godišnji Francuz, inače treći nosilac na ovom turniru, plasirao se u svoje 27. ATP finale nakon dva sata i četiri minuta odlične borbe.

Mladi Britanac je imao veliku priliku da izbori svoje prvo ATP finale, vodio je protiv favorita sa 1:0 u setovima i 4:2 u drugom setu, ali je ipak posustao u trenutku kada mu je veliki uspeh bio na dohvat ruke.

Gaske je preokrenuo na 6:5, a Edmund nije uspeo da izbori taj-brejk. Odservirao je duplu grešku na 0:30 i tako poklonio tri set lopte rivalu, koji je bio dovoljno skoncentrisan da to iskoristi i odvede meč u odlučujući set.

A tamo nije bilo dileme, Francuz je dobio dodatno samopouzdanje i lako slavio sa 6:2.

Gaske će igrati treće finale ove godine – osvojio je Monpelje, dok je u finalu Šenžena izgubio od Berdiha. Zanimljivo, jedini Francuz koji ima više finala od Rišara je Janik Noa (36). Monfis je treći sa 25.

Iznenađujuće, protivnik će mu biti Argentinac Dijego Švarcman, koji je neočekivano eliminisao domaću uzdanicu Davida Gofana – 7:5, 2:6, 7:5.

Švarcman je spasao dve meč lopte na servis Gofana pri rezultatu 5:4 u trećem setu, a onda osvojio 10 od poslednjih 11 poena, za svoje drugo ATP finale u karijeri.

U prvom, koje je odigrao takođe ove godine u Istanbulu, Argentinac je pobedio Grigora Dimitrova. Trijumf protiv Gofana je njegov prvi protiv nekog od top 20 tenisera u karijeri.

Teme:   ATP u Antverpenu, Vesti