29/06/12 - 10:02h

Anonimni Rosol spakovao Rafi kofere!

Drugi teniser sveta i prošlogodišnji finalista Vimbldona Rafael Nadal poražen je već u drugom kolu ovog grend slema. Od njega je sa 3:2 bio bolji stoti teniser sveta Lukaš Rosol iz Češke.

Prvi set je Nadal uspeo da dobije, ali tek u taj brejku, rezultatom 11:9. Ko bi rekao da će stoti teniser sveta predstavljati ovakvu prepreku za drugog nosioca. Već na startu drugog seta je Čeh napravio brejk koji je čuvao sve do kraja, i zahvaljujući tome uspeo je da izjednači rezultat na 1:1 u setovima. Nadalu često nije dozvoljavao da uzme poen u gemu u kome je on servirao. U trećem setu ga je takođe jedan brejk prednosti doveo do vođstva od 2:1.

Rafael Nadal

Nadal je uspeo da izjednači na 2:2 kada je u četvrtom setu napravio dva brejka i dobio ga sa 6:2. Ubedljivo izgubljen set nije dekocentrisao Rosola, kao ni polučasovna pauza zbog zatvaranja krova na Centralnom terenu. Na startu petog seta je napravio brejk i sačuvao ga do kraja, a Špancu je ostalo samo da čestita protivniku na ovoj pobedi.

Teme:   Grend Slem, Rafael Nadal, Turniri, Vimbldon