30/08/15 - 09:47h

Andersonu titula u Vinston Salemu!

Južnoafrički teniser Kevin Anderson osvojio je titulu na ATP turniru u Vinston Salemu, nakon što je u finalu savladao Francuza Pjer Hjuz Erbera.

K. Anderson67
P. H. Erber45

Kevin sa pobedničkim peharom

Južnoafrikanac je bio bolji sa 6:4, 7:5 posle jednog i po sata igre. Anderson je tako osvojio svoju prvu titulu ove godine, igrajući u trećem finalu, a prethodno je poražen u Memfisu i na Kvinsu.

Pre trijumfa u finalu Vinston Salema, drugi nosilac je imao sedam vezanih poraza u završnicama turnira.

Sa druge strane, Pjer Hjuz Erber može biti prezadovoljan nedeljom iza sebe, ušao je u glavni turnir kroz kvalifikacije, a na putu do svog prvog finala u karijeri eliminisao je Kipranina Markosa Bagdatisa i Amerikanca Stiva Džonsona.

Inače, zanimljiv je podatak da je Erber već osmi teniser koji je iz kvalifikacija stigao do finala nekog ATP turnira ove godine.

Andersonu je bio dovoljan jedan brejk u prvom setu, pa da stigne do vođstva, da bi u drugom delu igre egal bio sve do rezultata 5:5. U 11. gemu, Erber se suočio sa tri vezane brejk lopte, prvu je uspeo da spase, ali je na drugu odservirao duplu servis grešku, što je Južnoafrikanac surovo kaznio i u narednom gemu stavio tačku na finalni okršaj.

Neće biti u prilici dugo da slavi titulu Kevin Anderson, pošto ga očekuje nastup na US openu koji startuje naredne sedmice, a Južnoafrikanac u prvoj rundi izlazi na megdan supertalentovanom Rusu Andreju Rubljevu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Vinston Salemu, Finale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti