28/03/15 - 09:00h

Ana u trećem kolu turnira u Majamiju!

Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo Mastersa u Majamiju. Ona je u drugoj rundi sa 2:1 u setovima savladala domaću teniserku Irinu Falkoni.

A. Ivanović766
I. Falkoni573
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Irine Falkoni trajao je dva sata i 37 minuta, a posle tri odigrana seta srpska teniserka plasirala se u treće kolo Mastersa u Majamiju.

Razmenile su brejkove na startu prvog seta, a tek u dvanaestom gemu Ivanovićeva je još jednom oduzela protivnici servis za konačnih 7:5.

Odlično je krenula u drugom setu srpska teniserka, i uz brejk prednosti imala je velikih 5:2. Međutim, Amerikanka vraća servis i uspeva da izjednači rezultat, nakon što je Ana propustila tri meč lopte. Set se završio u taj-brejku koji je sa 7:4 dobila Irina Falkoni.

U odlučujućem setu viđeno je dvanaest brejk šansi. Srpska teniserka iskoristila je tri, a Amerikanka samo jednu što je dovelo do konačnog rezultata – 6:3 za Anu Ivanović.

U narednoj rundi Ana će igrati sa Sabine Lisicki iz Nemačke koja je prethodno eliminisala Juliju Gerges.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Majamiju, Teniserke, Turniri, Vesti